Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ЧЕСТВУВАЊЕ PDF Печати
DAME_GRUEV_-_PLAKAT-BANER-s

20.12.2011

105 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ДАМЕ ГРУЕВ

На 23 декември се навршуваат 105 години од смртта на Даме Груев. По тој повод, делегација на градоначалникот, Советот на општината и јавните институции и претпријатија, на спомен – костурницата ќе положат свежо цвеќе.

Повеќе...
 
ПРОМОЦИЈА PDF Печати
S.c.-12

15.12.2011

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОМОЦИЈА НА  СПОРТСКИОТ  ЦЕНТАР

Со звуците на свечените фанфари, синоќа во спортската сала „Јордан Пиперката“ во Демир Хисар, започна свечената промоција на новооснованиот Спортски центар. На преполнетите трибини, пред демирхисарската публика, на паркетот први продефилираат 80 – ина млади спортисти – членови на Центарот кои облечени во жолто – црвени маици и високо подигнати знаменца, формираа шпалир околу „Големото срце демирхисарско“.

Повеќе...
 
УРБАНА (НЕ)КУЛТУРА PDF Печати

Park-11

ВАРВАРСКИ НАПАД НА ХУЛИГАНИ


-          Каде се надлежните лица за оваа работа, имаме ли полиција, имаме ли малку свест, имаме ли малку култура!? – се коментира на социјалните мрежи.


Искршени и целосно уништени канделабри, украдени корпи за отпадоци, искршени клупи, искинати и оголени електрични кабли, уништена шаховска табла...

Повеќе...
 
ДИПЛОМАТИЈА PDF Печати
09.12.2011-__

09.12.2011

КОНЗУЛАТ НА УКРАИНА ВО ГРАДОТ НА КОНЗУЛИТЕ


Во Битола викендов отворен почесен конзулат на Украина. За почесен конзул е назначен македонскиот бизнисмен Јовица Ѓуричич.

Повеќе...
 
ДОНАЦИЈА PDF Печати
Avtobus-2-s

03.12.2011

ПРИСТИГНА ДОНИРАНИОТ АВТОБУС

Денеска,  еден час попладне, пристигна  автобусот, донација за општината Демир Хисар.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Страница 162 од 176

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер