Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ВЕЧЕРВА СЕ СЛАВИ ВАСИЛИЦА И ПРАВОСЛАВНА НОВА ГОДИНА PDF Печати

Koledarski_ogan

13.01.2012

Со песни и ора, покрај василичарските огнови, вечерва се прославува двојниот празник – Св. Василиј Велики и дочекот на Стара, односно Православна Нова Година.

Повеќе...
 
ВАСИЛИЦА - ПРАВОСЛАВНА НОВА ГОДИНА PDF Печати

Grb_na_opstinata-smal12.01.2012

ВО ПРЕСРЕТ НА ВАСИЛИЦА

Во целава општина во тек се подготовките за утрешното традиционално Василичарско празнување – дочекот на православната Нова Година. По овој повод до општината пристигна поголем број барања за дрва од граѓани кои се организатори на василичарски огнови.

Повеќе...
 
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВО ПОСЕТА НА „БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ“ PDF Печати
Poseta-Braka_Miladinovci-1

05.01.2012

ОБРАЗОВАНИЕТО НАЈДОБРА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ИДНИНАТА

Сакајќи лично да им ја честита Новата Година и претстојните Божикни празници, како и големиот успех постигнат во напредокот на училиштето, градоначалникот Тони Ангелевски беше во  кратка посета на основното општинско училиште „Браќа Миладиновци“ во с. Жван.

Повеќе...
 
ХУМАНОСТА НА ДЕЛО PDF Печати
Humanitarna-1

07.09.2012

„КОЛЕДЕ“ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ИЛИЈОВСКИ

Атанас Илијовски од Жван наскоро ќе наполни 18 години. Ученик е во IV  година во средното училиште „Крсте Петков Мисирков“ – шумарска дрвопреработувачка струка.

Повеќе...
 
ПРАЗНИЧНА ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ PDF Печати
CESTITKA-GRADONACALNIK

Почитувани сограѓани,

Со надеж дека со заедништво и работа, позитивен став и меѓусебно разбирање можеме да постигниме и обезбедиме подобра иднина, Во името на моите соработници и во мое лично име, Ви ја честитам Новата Година 2012 и Ви посакувам благословен Божик и изобилие од здравје, среќа и успех во годината што е пред нас.


Со почит,

Тони Ангелевски,

градоначалник на општината Демир Хисар

 
<< Почеток < Пред 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Страница 163 од 180

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер