Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
СПОРТ PDF Печати

SPORTSKI_CENTAR-BANER-S14.11.2011

ВО ДЕМИР ХИСАР ЌЕ  СЕ ФОРМИРА СПОРТСКИ ЦЕНТАР

Од почетокот на декември, во Демир Хисар ќе започне со работа првиот Спортски центар во општината. Под покровителство на општината, а во соработка со познати стручни спортски работници и  инструктори, во почетокот ќе се  започне со  организирано тренирање на фудбал, ракомет и кошарка, а подоцна, зависно од интересот, ќе бидат опфатени и други спортови.

Повеќе...
 
МАЛИ ГРАНТОВИ ЗА ИЛИНСКА И ПЛАКЕНСКА PDF Печати
Logo_i_grb-s

09.11.2011

Македонското еколошко друштво (МЕД) и Германската фондација Еуронатур (EuroNatur), во соработка со општината Демир Хисар, објави Повик за поднесување на предлог проекти што се однесуваат на локалниот одржлив развој на Илинска и Плакенска Планина.

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
Obednik-satelit-s

04.11.2011

ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МИНИ ЕЛЕКТРАНА ВО ОБЕДНИК

По најавата од почетокот на оваа година за изградба на три мини  хидроцентрали во општината Демир Хисар, деновиве стигна најава и за четврта.

Повеќе...
 
ПРЕЗЕНТАЦИЈА-МИНИ ЕЛЕКТРАНА PDF Печати
ELEKTRANI-BANER-S

08.11.2011

Во рамките на реализацијата на проекти за развивање на капацитети за производство на електрична енергија од обновливи извори што не ја загадуваат околина

Повеќе...
 
„ДЕН ЗА НОВИНАРИТЕ“ PDF Печати
Novinari-2

28.10.2011

НОВИНАРИТЕ НА ГОСТИ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ


Дваесет битолски  новинари и сниматели од околу 15-тина национални, регионални и локални медиуми, цел ден беа гости на градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Страница 165 од 176

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер