Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
23 ОКТОМВРИ, ДЕН НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА-ЧЕСТИТКА PDF Печати
Osnovacite_na_VMRO

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДО ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНАТА ДЕМИР ХИСАР


Моите искрени честитки по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба им ги упатувам на сите граѓани на општината Демир Хисар.

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
osnovacite-na-vmoro-

ЦВЕЌЕ ЗА РЕВОЛУЦИОНЕРИТЕ НА ДЕНОТ НА РЕВОЛУЦИОНЕРНАТА БОРБА


По повод 23 октомври, Денот на македонската револуционерна борба, висока и бројна општинска делегација предводена од градоначалникот Ангелевски, в недела ќе го посети селото Смилево, родното место на Даме Груев и местото каде што се одржа Смилевскиот конгрес.

Повеќе...
 
11 ОКТОМВРИ, ДЕН НА ВОСТАНИЕТО PDF Печати
Gradonacalnik-3_copy-s

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ

Вредностите што ги симболизира 11 октомври и денеска имаат големо значење. Тие не потсетуваат на општонародното движење против фашизмот.


На сите граѓани на општината Демир Хисар им го честитам 11 октомври, Денот на македонското востание.

Со почит,

Тони Ангелевски,

градоначалник на општината Демир Хисар

 
ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ, ДЕНОТ НА ВОСТАНИЕТО PDF Печати
Knigi-donacija-6

11.10.2011

ДОНАЦИЈА ЗА МАКЕДОНЧИЊАТА ВО АВСТРАЛИЈА


Градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски предаде донација во книги за македонските основци во Австралија. На пригодната свеченост што се одржа по тој повод и на Денот на народното востание на македонскиот народ, 11 октомври, донацијата ја прими Ненад Шундовски од Министерството за надворешни работи на Република Македонија.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-3 PDF Печати
11_oktomvri-13

10.10.2011

ЦВЕЌЕ ЗА ХЕРОИТЕ


Во рамките на годинашното одбележување на 11 Октомври, Денот на востанието на македонскиот народ, општински делегации од  борци, резервни воени старешини, невладини организации и ученици посетија споменичните обележја во центарот на градот.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Страница 170 од 180

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер