Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
СЛУЖБЕНИОТ ГЛАСНИК НА „Е-ОПШТИНА“ PDF Печати

Sl._glasnikВо рамките на имплементацијата на проектот „Е-општина“, општината Демир Хисар на својот службен веб портал започна со јавно објавување на Службениот гласник.

Повеќе...
 
ЈАВНА ТРИБИНА PDF Печати

polenka0logoЕУ ФОНДОВИТЕ - МОЖНОСТ ИЛИ ПРЕДИЗВИК ЗА ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ

Трибината е во рамките на проектот на Инситутот за Демократија „Социетас Цивилиц - Скопје: „Зајакнување на цицилното општество преку градење на капацитетите, промовирање на локалниот развој преку поголема искористеност на ЕУ фондовите“.

Повеќе...
 
28 СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА PDF Печати

Grb_na_opstinata-smalПретседателот на советот на општината донесе

Р Е Ш Е Н И Е

За свикување на 28 - мата седница на Совет на општина Демир Хисар

 

-Усвојување на Записникот од 27-ма седница на Совет на Општина Демир Хисар.

-Усвојување на Записникот  од вонредната седница на Совет на Општина Демир Хисар.

За седницата го предлагам следниот

Дневен ред

 

Повеќе...
 
СОВЕТОТ ЈА ОДРЖА 28 - ТА СЕДНИЦА PDF Печати

Grb_na_opstinata-smalСоветот на општината Демир Хисар ја одржа 28 – та редовна седница, последна во претходниот месец. Како што беше најавено, советниците расправаа и одлучуваа по повеќе точки од својот делокруг на надлежности.

Повеќе...
 
ПРОДОЛЖУВА ЧИСТЕЊЕТО НА ЦРНА PDF Печати
Crna-1

Убавото време и нормалниот водостој придонесуваат расчистувањето на коритото на Црна Река да се одвива непречено. На најкритичните места каде што имаше најголемо попречување на водотекот, се корнат стари дрва, се вршат ископи и се корегираат поголемите свиоци.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 171 172 173 174 175 Следно > Крај >>

Страница 173 од 175

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер