Соопштенија
Известување на EVN Македонија за 29.11.2020 PDF Печати

evnmk.navigation.logo.text

Почитувани,


Од ЕВН Македонија известуваат дека поради планирани зафати на електродистрибутивната мрежа на ден 29.10.2020 год. (четврток), во период од 09.30 до 13.30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од нова населба во Демир Хисар и тоа дел од:


   - ул. Гоце Делчев;

   - ул. Партизанска;

   - ул. Охридска;

   - ул. 2-ри Септемвери и

   - ул. Први Мај

со околните стопански и не стопански објекти во Демир Хисар.

 
ИЗВЕСТУВАЊЕ, ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР PDF Печати

14.10.2020

.

grb za na veb

.

Повеќе...
 
ЧЕСТИТКА И СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА УЧИТЕЛИТЕ PDF Печати

05.10.2020

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОВСКИ УПАТИ ЧЕСТИТКА

ПО ПОВОД 5. ОКТОМВРИ, СВЕТСКИ ДЕН НА УЧИТЕЛОТ

.

svetski-den-na-ucitelot-2020

Повеќе...
 
ЈАВЕН ПОВИК PDF Печати

01.10.2020

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФОРМИРАЊЕ НА ПАРТИЦИПАТИВНО ТЕЛО КОЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО ПРОЦЕСОТ

НА УРБАНИСТИЧКОТО ПЛАНИРАЊЕ НА ПОДРАЧЈЕТО НА ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР


 
Јавен повик до евидентирани невработени лица PDF Печати

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за вработување на РСМ (АВРСМ), Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП)  и општина Демир Хисар, Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2020 година усвоен од Владата на Република Северна Македонија, Програмата Општинско – корисна работа, финансирана од Буџетот на Агенцијата за вработување на РСМ, на ден 20.08.2020 година се објавува:

Ј  А  В  Е  Н     П О В И К

до

евидентирани невработени лица за вклучување во

Програмата Општинско - корисна работа


Се повикуваат сите евидентираните невработени лица кои се заинтересирани да се вклучат во Програмата „Општинско-корисна работа“, проект  “Помош на деца со попреченост во образовниот процес во Општина Демир Хисар за учебна 2020/21 година”  за работно ангажирање со скратено работно време за период од

  • 9 (девет) месеци (доколку се вклучат во поддршка на деца со попречености во редовен наставен процес)
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 5 од 26

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер