Соопштенија
Инфо ден за спроведување и користење на средства од ИПАРД PDF Печати

Со задоволство Ве покануваме да присуствувате на инфо денот во Општина Демир Хисар– дел од програмата ИПАРД 2014 – 2020

организиран од Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство. 

Истиот ќе се одржи на ден 23.07.2020 година (четврток) во 15,00 часот во училишниот двор на О.У. Гоце Делчев

Повеќе...
 
INVITATION TO TENDER PDF Печати

Letter of invitation to tender

 

Demir Hisar, 16.07.2020

Our ref.: 2019/411-175 05-631/2

 

 

SUBJECT: INVITATION TO TENDER FOR reconstruction and adaptation of the

Cooperative Center, upgrading the area of Valavici, developing hiking trail

and placing info boards and road directions signs in the village Sloeshtica, Demir Hisar.

 

Повеќе...
 
ПЛАН ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ЖИВОТНАТА СРЕДИНА И СОЦИЈАЛНИТЕ АСПЕКТИ PDF Печати

Превземете:

ПЛАН ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ЖИВОТНАТА СРЕДИНА И СОЦИЈАЛНИТЕ АСПЕКТИ (ПУЖССА) 
Реконструкција на локалниот пат Р 29371 – Слоештица во Општина Демир Хисар

 
ЈАВЕН ПОВИК - НАГРАДАTA ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО PDF Печати

06.07.2020

.

foto-javen-povik-za-zivotno-delo2020

Повеќе...
 
СООПШТЕНИЕ ЗА ГРАЃАНИТЕ PDF Печати

10.04.2020

ИНФОРМАЦИЈА ЗА БАРАЊЕ НА ДОЗВОЛИ ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ВРЕМЕ НА ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ

.

izvestuvanje za dozvola za dvizenje foto

.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 6 од 26

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер