Вести
ПРЕЗЕНТАЦИЈА-МИНИ ЕЛЕКТРАНА PDF Печати
Вести
ELEKTRANI-BANER-S

08.11.2011

Во рамките на реализацијата на проекти за развивање на капацитети за производство на електрична енергија од обновливи извори што не ја загадуваат околина

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
Вести
Obednik-satelit-s

04.11.2011

ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МИНИ ЕЛЕКТРАНА ВО ОБЕДНИК

По најавата од почетокот на оваа година за изградба на три мини  хидроцентрали во општината Демир Хисар, деновиве стигна најава и за четврта.

Повеќе...
 
„ДЕН ЗА НОВИНАРИТЕ“ PDF Печати
Вести
Novinari-2

28.10.2011

НОВИНАРИТЕ НА ГОСТИ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ


Дваесет битолски  новинари и сниматели од околу 15-тина национални, регионални и локални медиуми, цел ден беа гости на градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски.

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
Вести
Den_za_novinari-plakat-s

27.10.2011

ДЕН ЗА НОВИНАРИТЕ


Под мотото „Не е вест кога градоначалникот му е гостин на новинарот, туку кога новинарот му е гостин на градоначалникот“, утре во Демир Хисар ќе се одржи прв, т.н. Ден за новинарите.

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
Вести

25.10.2011

31-ва СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА

В петок, 28 октомври, Советот на општината Демир Хисар ќе ја одржи 32 - та редовна седница.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Следно > Крај >>

Страница 178 од 195

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер