Вести
СОБИР НА ГРАЃАНИТЕ НА МЗ ДЕМИР ХИСАР И МУРГАШЕВО PDF Печати
Вести

HPIM5835
На дваесетина дена пред последниот род за поднесување документи за легализација на бесправно изградени објекти, на иницијатив на градоначалникот на општината Тони Ангелевски, местните заедници Демир Хисар и Мургашево во петокот, на 12 – ти август одржаа  собир на граѓани. На почетокот, присутните со внимание го проследија излагањето на градоначалникот кој попрецизно ги  дообјасни спроведувањето и продобиките од имплементирањето на овој закон.

Повеќе...
 
СОБИР НА ГРАЃАНИ PDF Печати
Вести

12.08.2011-Sobir_na_gragani
Преку собир на граѓаните, местните заедници Демир Хисар и Мургашево, во соработка со градоначалникот на општината, повторно ќе го актуелизираат прашањето со легализацијата на бесправно изградените објекти.

Повеќе...
 
„ИЛИНДЕН“ ВО СМИЛЕВО PDF Печати
Вести
Smilevo-1

Градоначалникот на општината Демир Хисар Тони Ангелевски, придружуван од членови на Советот на општината и претставници на јавниот и политичкиот живот, го посети легендарното Смилево и присуствуваше на чествувањето по повод големиот македонски национален празник 2 август – Илинден.

Повеќе...
 
ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ „ИЛИНДЕН“ PDF Печати
Вести
Smilevo

Го делам со Вас чувството на радост по повод големиот ден, 2 август – Илинден, македонскиот симбол на борбата за слобода, на борбата за самостојност и независност.

Ви упатувам искрени и  срдечни честитки и пожелби.

Со почит,

Тони Ангелевски, градоначалник

 
ЧЕСТВУВАЊЕ ПО ПОВОД 2 АВГУСТ-ИЛИНДЕН PDF Печати
Вести
Plakat-smilevo-s
 
<< Почеток < Пред 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Следно > Крај >>

Страница 183 од 193

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер