Вести
Градоначалникот и пратеникот со водичарите PDF Печати
Вести
ВОДИЦИ 2011


ОЛИВЕР ЈАНКУЛОВСКИ ВО ВАРДИНО, ДАНИЕЛ МРЕНОШКИ ВО СОПОТНИЦА И ПЕЦЕ НИКОЛОВСКИ ВО СЛЕПЧЕ, беа највештите и најсреќните пливачи кои го фатија Светиот Крст во осветените води на Црна Река и селските реки во Сопотница и Слепче.
Сите посакаа годината што следува да биде среќна за нив и за нивните семејства.

Повеќе...
 
Божиќна честитка PDF Печати
Вести

_

Од Божик да Ви тргне на подобро, за секого да имате доволно волја и сила.Љубовта да Ви биде најубавиот сон!

Среќен Божик!

ХРИСТОС СЕ РОДИ!

ВИСТИНА СЕ РОДИ!

Со почит,

Тони Ангелевски, градоначалник

 
САЕМ ЗА ТУРИЗАМ PDF Печати
Вести
Saem_za_turizam-1

ОХРИД

17.01.2011

 

ДЕМИР ХИСАР НА САЕМ ЗА ТУРИЗАМ

На покана на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, Туристичката комора на Македонија, Хотелско туристичката социјација на Македонија и Сојузот на стопански комори, општината Демир Хисар вчера, на првиот ден од отворањето, се претстави на  IV – от Саем за рецептивен туризам што се одржа во Охрид. Прифаќањето на поканата и учеството на оваа престижна саемска манифестација беше можност, преку две паралелни видео и компјутерски презентации,  на пошироката туристичка јавност да и се презентира дел од непроценливото природно и културно богатство на нашата општина. Едновремено, тоа беше  и привилегија да се биде дел од елитното друштво на познати домашни и странски туристички компании и само неколку општини од нашава земја. На саемот, покрај општината Демир Хисар, свои штандови имаа само уште Охрид, Струга, Битола, Делчево, Пехчево и Берово.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 191 192 193 194 195 196 Следно > Крај >>

Страница 196 од 196

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер