Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
СПОРТСКИ ЦЕНТАР PDF Печати
SPORTSKI_CENTAR-PLAKAT_ZA_PROMOCIJA-S

02.12.2011

ПРОМОЦИЈА НА СПОРТСКИОТ ЦЕНТАР

Свечената промоција на општинскиот Спортски центар ќе се одржи на 15 – ти декември во спортската сала „Јордан Пиперката“.

Повеќе...
 
ПРЕВЕНЦИЈА ОД ПЕДОФИЛИЈА PDF Печати
Rabotilnica-1-s
30.11.2011

ЕДУКАТИВНИ РАБОТИЛНИЦИ

Во рамките на проектот на Министерството за труд и социјална политика  „Превенција од сексуална злоупотреба на децата“ и кампањата што се спроведува до 15 – ти декември, вчера (30.11.2011), во средното училиште „Крсте Петков Мисирков“ се одржа едукативна работилница за наставниците.

Повеќе...
 
ЕКОЛОГИЈА PDF Печати
Ezero-1

30.11.2011

ПРЕСУШИ „СУВОДОЛ 2“

Суводолските акумулации природно пресушија поради секнатиот прилив на планинските водотеци. Акумулацијата „Суводол 2“ што се наоѓа на пониска кота од „Суводол 1“ доби потполно нов лик, водата е излокана до долната, најниска граница. Наместо езеро, ова место сега  изгледа како вистински кратер, длабок над 30 –ина метри.

Повеќе...
 
СПОРТСКИ ЦЕНТАР PDF Печати
D.Hisar-Sportska_sala-1

01.12.2011

ГОЛЕМ ИНТЕРЕС  ЗА ЗАЧЛЕНУВАЊЕ ВО СПОРТСКИОТ ЦЕНТАР


Под покровителство на градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски, на почетокот од месецов ќе започне со работа општинскиот Спортски центар  Демир Хисар.

Повеќе...
 
ДОНАЦИЈА PDF Печати
Avtobus

24.11.2011

ЛОКАЛНАТА ЌЕ СЕ ПОДНОВИ СО АВТОБУС

Локалната самоуправа  Демир Хисар ќе го поднови возниот парк. Овој пат станува збор за донација на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ на  еден половен автобус . Автобусот е марка РАБА – ИКАРУС , технички исправен и во добра возна состојба.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 Следно > Крај >>

Страница 260 од 273

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер