Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ЕДНОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ PDF Печати
Ekskurzija-1

24.09.2011

Под покровителство на градоначалникот на општината Тони Ангелевски, а во организација на претседателот на општинското здружение на пензионерите, Драган Ангелевски, изминатиов викенд беше организирана еднодневна екскурзија по западна Македонија.

Повеќе...
 
ШУМАРСКИ ВО ПОСЕТА НА ДЕМИР ХИСАР PDF Печати
Dekan-shumarski-1

23.11.2011

Како да се подигне нивото на интерес кај идните средношколци за изучување на шумарските науки и новите иницијативи на Шумарскиот факултет за имплементирање проекти од областа на заштитата и унапредувањето на животната средина, беа основни прашања за кои се разговараше при посетата на деканот на Шумарскиот факултет во Скопје, професор д-р Александар Трендафилов на Демир Хисар.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА И ДЕНОТ НА ОПШТИНАТА PDF Печати

107.09.2011

Со бројни свечености што се одржаа под покровителство на градоначалникот  Тони Ангелевски, на 7 – ми септември, во предвечериото на големото општонародни славење,  во Демир Хисар се славеше Осми септември, Денот на независноста, Втори септември, Денот на општината, како  јубилејот 20 години независна држава.

Повеќе...
 
ПРВА ПЕНЗИОНЕРСКА ХУМАНИТАРНА ПОМОШ PDF Печати

213.09.2011

Првпат од постоењето на општинското здружение на пензионерите во Демир Хисар, на 12  стари и изнемоштени пензионери денеска им беше поделена еднократна парична помош.

Средствата во висина од еднократен износ од 2000 денари се обезбедени преку солидарниот фонд на Здружението, а при денешната посета на домовите на пензионерите, помошта ја предадоа претседателот на Здружението  Драган Ангелевски, секретарот Живко Трајковски и претседателот на местниот одбор, Киро Блажевски.

Повеќе...
 
ПРАТЕНИКОТ ДОДЕВСКИ ВО ПОСЕТА НА ДЕМИР ХИСАР PDF Печати
Delagacija-1

Висока делегација од македонската дијаспора во Австралија преводена од пратеникот за Австралија и Азија, г-н Милорад Додевски, денска беше во еднодневна официјална посета на Демир Хисар. На почетокот од посетата, делегацијата имаше официјална средба со градоначалникот на општината, г -  Тони Ангелевски.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 264 од 271

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер