Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ЈАВЕН ПОВИК - НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО, 2021 ГОДИНА PDF Печати

ЈАВЕН ПОВИК - НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО, 2021 ГОДИНА

01.06.2021
.
javen povik zivotno delo za 2021
.
Повеќе...
 
Discovering hidden attractions PDF Печати
We are Discovering Hidden Attractions
EU funded project motivating visitors to go beyond borders
and explore untouched places offering unique travel experience
in Demir Hisar & Klos

 
ИН МЕМОРИАМ: НАЌЕ СТОЈАНОВСКИ (7. април, 1950 - 14. мај, 2021) PDF Печати

15.05.2021

.

Обраќање на градоначалникот Стојановски по повод смртта на поранешниот пратеник од Демир Хисар, Наќе Стојановски, во повеќепартискиот македонски парламент, на Комеморативната седница која се одржа во големата сала во Домот на културата „Илинден“, Демир Хисар.

.

komemorativna-sednica-po-povod-smrtta-na-nake-stojanovski

Повеќе...
 
Here we are PDF Печати
Both Municipalities, Demir Hisar from North Macedonia and Klos from Albania partnered with local NGOs, APG and FLAG to create joint travel products offering their logistics and networking. A "two countries - one trip" strategy was
developed so all stakeholders can unify their efforts in building a single destination!
Повеќе...
 
Откривање на скриените атракции на националниот сервис, МТВ PDF Печати

Discovering hidden attractions is at Македонска Радио Телевизија (МРТ).

Гостувањето на Емилиа Героска - проектнa менаџерка на проектот Откривање на скриените атракции на националниот сервис, МТВ

Видео запис превземен од националниот сервис, МТВ

logo ipa cbc republic of north macedonia - republic of albania

#ipa2cbcmkal  #euwithyou  #МЛС

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 6 од 265

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер