Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
Телма Телевизија за проектот „Откривање на скриените атракции" PDF Печати

За нашиот проект, за убавините на двата региони и за она што ќе донесеме на глобалната туристичката мапа за одржлив туризам, на ТЕЛМА Телевизија од гостувањето на Љубица Ангелкова - ПР на проектот.

Видео запис превземен од Телма Телевизија

logo ipa cbc republic of north macedonia - republic of albania

#ipa2cbcmkal  #euwithyou  #МЛС

 
За нас и нашиот проект на порталот Inovativnost PDF Печати

Discovering hidden attractions

Ги откриваме скриените атракции

на Демир Хисар и Клос со поддршка на ЕУ


logo ipa cbc republic of north macedonia - republic of albania

#ipa2cbcmkal  #euwithyou  #МЛС 
Состанок со партнерите од Албанија во Тирана PDF Печати

Discovering hidden attractions is in Tirana, Albania (16.03.2021)

Работиме заедно на последните детали околу конечното дефинирање во нашиот проект кој ги открива скриените атракции во Демирхисарско и во Клос.
Повеќе...
 
Во медиумите за нашиот проект PDF Печати

Проект „Откривање на скриените атракции":

Да ги поврземе луѓето од две земји

и на патување низ недопрена природа

Проект „Откривање на скриените атракции“: Да ги поврземе луѓето од две земји и на патување низ недопрена природа


logo ipa cbc republic of north macedonia - republic of albania

 
Одиме на викенд во Зашле PDF Печати
Disovering Hidden Attractions

logo ipa cbc republic of north macedonia - republic of albania

Затворањето на угостителските објекти и хотелите, заради намалување на опасноста од пандемијата, не мора да значи дека нема можност за друг вид релаксација, особено за време на викендите. Нема поубава рекреација од прошетка во природа.

На менито за викендот кој доаѓа ви го предлагаме демирхисарското село Зашле.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 7 од 265

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер