Известувања
Усвоен Буџетот за 2019 година PDF Печати Е-пошта
Напишано од Urednik   
Сабота, 29 Декември 2018 12:28

29.12.2018

На 21-вата седница на Совет на Општина Демир Хисар со 6 гласови ЗА беше усвоен Буџетот за 2019 година. 
Седницата се одржа на 28.12.2018 година во кабинетот на градоначалникот.


 
ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ЕВН МАКЕДОНИЈА PDF Печати Е-пошта
Напишано од Urednik   
Понеделник, 19 Ноември 2018 14:05

19.11.2018 

evn - 1

Последно освежено на Понеделник, 19 Ноември 2018 14:11
Повеќе...
 
ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД ЈКП КОМУНАЛЕЦ - ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР PDF Печати Е-пошта
Напишано од Urednik   
Понеделник, 05 Ноември 2018 09:51

5.11.2018 

kontejneri-komunalec

Повеќе...
 
ПОРАКА ЗА МИР И АПЕЛ ПРОТИВ УПОТРЕБА НА НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Urednik   
Вторник, 07 Август 2018 11:15

Почитувани, 

Ве известуваме дека во организација на Македонското здружение за култура, обичаи и традиции „Гороцвет“ од Скопје, во соработка со Општина Демир Хисар, Домот на култура „Илинден“ и МЗ Жван, на 09.08.2018г. (четврток), во 12 часот на мостот во с. Жван, Општина Демир Хисар, ќе биде одржан музичко - поетски перфоманс на која ќе биде испратена: „ПОРАКА ЗА МИР И АПЕЛ ПРОТИВ УПОТРЕБА НА НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ“, во водите на Црна Река (Еригон), по повод традиционалниот настан кој се одржува во село Жван со години наназад, кој не навраќа на 73 години од човечката катастрофа во Хирошима и Нагасаки, Јапонија, која однесе над 200 000 човечки животи и нанесе огромна материјална штета со трајни последици. 

.

Последно освежено на Среда, 08 Август 2018 07:34
Повеќе...
 
ИЗВЕСТУВАЊЕ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Urednik   
Четврток, 12 Јули 2018 07:41
ИЗВЕСТУВАЊЕ
evn - 1
.
ЕВН Македонија известува дека поради планирани 
зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 13.07.2018г. (петок), во период 
од 10.00 - 12.00 ч. без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од следните населени места: Ново Село, Ракитница, Растојца, 
Кочишта и Сопотница. 
Последно освежено на Четврток, 12 Јули 2018 08:48
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 6 од 10

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер