ИЗВЕСТУВАЊЕ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Urednik   
Понеделник, 04 Јануари 2021 09:22

04.01.2021

.

14.memorijalen-turnir-vo-bilijard2021-najava

.

.
Почитувани,
Ве известуваме дека поради актуелната здравствена и општествена криза предизвикана од корона вирусот, XIV. меморијален турнир во билијард, кој се организира традиционално секоја година пред Православниот празник Бадник (Коледе), во чест на Аце Станко, а со поддршка на општината и градоначалникот, ќе биде одложен.
Навремено ќе бидете информирани за месецот и датумот кога ќе биде организиран да се одржи во 2021 година.


Последно освежено на Петок, 22 Јануари 2021 13:02
 

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер