Соопштенија
ЈАВНА РАСПРАВА PDF Печати

ЈАВНА РАСПРАВА

по нацрт - Акциониот план од Стратегија за туризам на Општина Демир Хисар,

за период 2021-2024 година

Повеќе...
 
Известување на EVN Македонија за 29.11.2020 PDF Печати

evnmk.navigation.logo.text

Почитувани,


Од ЕВН Македонија известуваат дека поради планирани зафати на електродистрибутивната мрежа на ден 29.10.2020 год. (четврток), во период од 09.30 до 13.30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од нова населба во Демир Хисар и тоа дел од:


   - ул. Гоце Делчев;

   - ул. Партизанска;

   - ул. Охридска;

   - ул. 2-ри Септемвери и

   - ул. Први Мај

со околните стопански и не стопански објекти во Демир Хисар.

 
ИЗВЕСТУВАЊЕ, ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР PDF Печати

14.10.2020

.

grb za na veb

.

Повеќе...
 
ЧЕСТИТКА И СООПШТЕНИЕ ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА УЧИТЕЛИТЕ PDF Печати

05.10.2020

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОВСКИ УПАТИ ЧЕСТИТКА

ПО ПОВОД 5. ОКТОМВРИ, СВЕТСКИ ДЕН НА УЧИТЕЛОТ

.

svetski-den-na-ucitelot-2020

Повеќе...
 
ЈАВЕН ПОВИК PDF Печати

01.10.2020

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФОРМИРАЊЕ НА ПАРТИЦИПАТИВНО ТЕЛО КОЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО ПРОЦЕСОТ

НА УРБАНИСТИЧКОТО ПЛАНИРАЊЕ НА ПОДРАЧЈЕТО НА ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР


 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 8 од 29

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер