Вести
ПОТПИШАН ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОЕКТИ PDF Печати
Вести

3.10.2022

potpisan-dogovor-za-sorabotka-so biro-za-regionalen-razvoj

Повеќе...
 
ДНЕВЕН РЕД ЗА 14-та СЕДНИЦА НА СОВЕТ НА ОПШТИНА ДЕМИР ХИСАР PDF Печати
Вести

23.9.2022

Повеќе...
 
„ЦРТАЈ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК“ PDF Печати
Вести

.

mural-posveten-na-petre-m-andreevski

.

Вториот мурал посветен на Петре М. Андреевски кој ќе ја краси источната страна на

Домот на културата, дело на уметникот, Дијана Колонџоска и нејзините ученици од

СОУ „Крсте П. Мисирков“, Демир Хисар. Муралот е проект во рамките на конкурсот

„ЦРТАЈ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК“, поддржан од Министерството за култура.

 
МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ „ВИКТОР ИЛИОСКИ“, 2022 ГОДИНА PDF Печати
Вести

20.9.2022

.

memorijalen-turnir-viktor-ilioski

.

Повеќе...
 
КИНО ПРОЕКЦИЈА НА ФИЛМОТ „ВСЕЛЕНСКО МОМЧЕ“ PDF Печати
Вести

20.9.2022

.

- Детскиот Белгиски филм „Вселенско момче“, во режија на Оливие Перу, на 23. септември (петок), премиерно ќе се прикаже во Домот на културата „Илинден“, Демир Хисар, со почеток од 20 часот.

.

detski-belgiski-film-vselensko-momce

.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 8 од 282

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер