НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЧИЊАТА ОД ДЕТСКАТА ГРАДИНКА „ВТОРИ СЕПТЕМВРИ“ PDF Печати
Вести

23.12.2022

.

prednovogodisni-svecenosti-podaroci-novogodisni-paketcinja-za-detska-gradinka

.

.

Во пресрет на Новогодишните празници, градоначалникот Никола Најдовски, на сите дечиња од Детската градинка „ВТОРИ СЕПТЕМВРИ“, Демир Хисар, им подари 100 новогодишни пакетчиња.

- Секоја детска насмевка е вистинско богатство. Ви посакувам на сите дечиња бескрајна радост, среќа и безгрижно детство. Ви посакувам среќни новогодишни празници, со желби за добро здравје на вас и на вашите семејства, стои во честитката на градоначалникот.


 

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер